“Това е актуален роман. Романът влиза надълбоко в подмолите на нашите днешен свръхнеолиберален капитализъм, който е повече конкуренция с нулев резултат, тоест да оставиш отсрещния на голо поле, без нищо и никакво, отколкото сътрудничество от взаимна полза.
Историята е правдива, действието е завладяващо, героите пълнокръвни. Малко недоглеждане в банката и Вяра К., героинята на романа, се оказва в пипалата на системата, която не си поплюва – реже до кокал. От недоразумението произтичат множество беди, бизнесът на иначе сравнително безгрижната Вяра е застрашен, тя се оказва на ръба не просто на фалита, оказва се на ръба на провала. И тук идва онова, което е симпатичното в романа: тя не започва да се жалва и окайва, да се тюхка и кахъри, а взема нещата под контрол и тръгва, така да се каже, на бой срещу системата.“
Митко Новков
“Вяра Комнева и Мирослав Марков, главните герои, играят „играта за големи“. Собственици на малък бизнес, шефове в създадената от тях фирма за пластмасови изделия, те носят характеристиките на днешните новобогаташи, млади, красиви, успешни и арогантни. Тези специфики, като че ли отразяват и икономиката на новото вереме. Икономика, закриляна от държавното статукво, която оправдателно води след себе си правила, норми и законови разпореждания, обвързващи гражданина към бездушно, но функционално съществуване. Подобен неетичен казус провокира дилемата, доколко човечността е подчинена на законовостта и доколко Държавата като институция е адекватна за гражданите си?”
Д-р Деница Иванчева Иванова-Александрова
Виолета Стайкова е родена в Пловдив през 1983 г. Завършва гимназия с интензивно изучаване на гръцки език, след което продължава образованието си в ПУ, специалност Балканистика.
Преди издаването на дебютния ѝ роман „Дъното на Рая” е работила като журналист, пиар в предизборни кампании, преводач, копирайтър. Публикува къси разкази с провокативни имена като: „Розе, сьомга и цигари“, „Пепеляшка от плаката“, „Щастие, готово за консумация“, „Това сме ние! Аз и вие“, „Христос от календара“, „Дядо Коледа на антидепресанти“, „Кордон бльо с кисело зеле – рецепта за вечна любов“ и „По правилния път на грешките“, са реакцията към една фалшива действителност, натруфена изкуствено от множеството и многопластовите отношения, връзки, вярвания, криворазбрани разбирания на действащите механизми в света.